Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Windows 10 Pro

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Windows 10 Disk Görüntüsünü (ISO Dosyası) 

Windows 10’un yeni bir kopyasını yüklemek, sıfırdan yükleme gerçekleştirmek veya Windows 10’u yeniden yüklemek amacıyla kullanabileceğiniz yükleme medyasını oluşturmak için bu adımları izleyin.
Aracı indirmeden önce:

  • İnternet bağlantısının kullanılabilir olduğundan (internet servis sağlayıcısı ücretleri uygulanabilir),
  • İndirmenin yapılacağı bilgisayarda, bir USB veya harici sürücüde yeterli veri depolamasının kullanılabilir olduğundan ve
  • En az 8GB alanı olan blank bir USB flash sürücü veya medya oluşturmak istiyorsanız boş bir DVD (ve bir DVD yazıcı) Üzerindeki tüm içerik silineceği için boş bir USB veya boş bir DVD kullanmanızı tavsiye ederiz.
  • Bir ISO dosyasından DVD yazarken disk görüntüsünün çok büyük olduğuna ilişkin bir uyarı alıyorsanız, Çift Katmanlı (DL) DVD Medyası kullanmanız gerekir.

Windows 10’u yüklemeyi istediğiniz bilgisayarda şu birkaç şeyi denetleyin:

  • İşlemcinin (CPU) 64 bit mi yoksa 32 bit mi olduğunu ve Windows 10’un 64 bit sürümünü mü yoksa 32 bit sürümünü mü oluşturacağınızdan emin olun. Bunu bilgisayarınızda denetlemek için, Bilgisayar ayarlarında Bilgisayar bilgisi veya Denetim Masasında Sistem öğesine gidin ve Sistem türü bilgisine bakın.
  • Sistem gereksinimleri. Bilgisayarın, Windows 10 için sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun. Güncelleştirilmiş sürücüler ve donanım uyumluluğu hakkındaki tüm ek bilgiler için bilgisayar üreticisinin web sitesini de ziyaret etmenizi öneririz.
  • Windows sistem dili. Windows 10’u yüklerken aynı dili seçmeniz gerekir. Geçerli olarak kullandığınız dili görmek için, bilgisayar ayarlarında Zaman ve dil veya Denetim Masasında Bölge ayarlarına gidin.
  • Windows Sürümü. Ayrıca, aynı Windows sürümünü seçmeniz gereklidir. Geçerli olarak kullandığınız sürümü denetlemek için, Bilgisayar ayarlarında Bilgisayar bilgisi veya Denetim Masasında Sistem öğesine gidin ve Windows sürümü bilgisine bakın. Windows 10 Enterprise, medya oluşturma aracında kullanılamamaktadır. Daha fazla bilgi için Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi bölümüne bakın.
  • Microsoft Office ürünleri. Office 365 içeren yeni bir cihaz satın aldıysanız, Windows 10’a yükseltmeden önce Office programını kullanmanızı (yüklemenizi) öneririz. Office kopyanızı kullanmak için, lütfen Office 365 Home, Personal veya Üniversite sürümlerini bilgisayarınıza indirin ve yükleyin bölümüne bakın. Daha fazla bilgi için, Office 365 içeren yeni cihazlarda Windows 10’a nasıl yükseltilir bölümüne bakın.

Office 2010’a veya daha önceki sürüme sahipseniz ve Windows 10’u sıfırdan yüklemeyi seçtiyseniz, Office ürün anahtarınızı bulmanız gerekir. Ürün anahtarınızı bulma ile ilgili ipuçları için Office 2010 ürün anahtarınızı bulun veya Office 2007 programınız için ürün anahtarını girin bölümüne bakın.

Windows 10 Pro BENZER İÇERİKLER
Windows 10 Pro YAPILAN YORUMLAR